Cmc Reklam Ajansı
Laminasyonlu Folyo Baskı
Buradasınız: Anasayfa / Laminasyonlu Folyo Baskı
Laminasyonlu Folyo Baskı

Laminasyonlu Folyo Nedir?

Laminasyon kelime anlamı olarak yüzey koruyucu malzeme ile kağıdın yüzeyinin kaplanması anlamına gelir. Lamisyon uygulanan baskı ürünlerinde kalite ve dayanıklılık süresi artar. Yarı mat, mat veya parlak olarak uygulanabilecek olan yüzey kaplama malzemeleri isteğe bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabilir. En çok kullanılan ve akla ilk gelen yüzey kaplama malzemesi olan laminasyon, parlak veya mat olarak uygulanabilen ve oldukça kaliteli olan bir yüzey kaplama malzemesidir.

Laminasyon ile İlgili Bazı İpuçları

Lamine edilmiş, selefon uygulanmış kağıtların birkaç gün boyunca dinlenmesine izin verin. Zira yapıştırıcının kağıt ve selefon arasındaki bağı sabitleştirmesi için biraz süre gerekebilir.

Metalik mürekkep içeren kağıtlara laminasyon işlemi uygulanmamalıdır çünkü oluşabilecek hava kabarcığı yapıştırıcının tam olarak kağıda etki etmemesine neden olabilir.

Bir dergi hazırlayacağınız zaman sadece kapağa laminasyon uygulanması yeterli olacaktır. Ancak tüm sayfalar laminasyon uygulandığında maliyetin artacağını da aklınızdan çıkarmamalısınız.

Gramajı 135 gramın altında olan kağıtlar için laminasyon uygulaması tavsiye edilmez çünkü 135 gramdan düşük kağıtlar laminasyon esnasında kırılıp yırtılabilir.

 

 

 

- Laminasyonlu Folyo Baskı mı bastırmak istiyorsunuz veya ürünle ilgili daha fazla detaylı bilgi almak için whatsapp ikonuna tıklayın. 

Sizleride Aramızda Görmek Dileğiyle...