Cmc Reklam ve Mimarlık
Gemici Takvimi
Buradasınız: Anasayfa / Gemici Takvimi
Gemici Takvimi

Gemici Takvimi Nedir?

Gemici takvimi, içinde bulunmuş olduğumuz ayı, öncesinde ki ve sonrasında ki ayı aynı tablo üzerinde gösteren, özellikle ticari trafiği daha yoğun olan işletmeler tarafından kullanılarak iş takibinde kolaylık sağlayan, günümüzde de kurumsal firmalar ve ticari faaliyetler gösteren bayiler tarafından müşterilere promosyon olarak dağıtılan matbaa ürünleridir. Takvim modelleri arasında en popüler matbaa ürünlerinden biri olan gemici takvim, üzerinde tarih belirteci olarak kullanılan şeffaf şerit, içinde bulunmuş olduğu ayı, önceki ve sonra ki ayı bir arada gösterdiğinden ve bunun yanı sıra müşterilerin isteğine bağlı olarak baskı imkânı sunması uzun dönemlerdir firmaların bu konuda baskı ihtiyaçlarına talep göstermesine imkân tanımaktadır.

Gemici Takvim Baskısı Nasıl Yapılır?

Gemici takvim baskısı, genellikle yayınevlerinde ya da matbaalarda bulunan ürün kataloğundan tercih edilen forma doğrultusunda firmaya ait bilgilerin tek veya 4 renk baskısı ile yapılmaktadır. Gemici takvim baskısında antet kısmında ki boş bölüme firma bilgilerinin basımı yapıldığı gibi özel tasarım baskı da yapılabilmektedir. Fakat özel tasarımda hem malzeme kullanımın artması hem de ekstra işçilik olmasından dolayı maliyet artış göstermektedir. Forma basımı tamamlandıktan sonra takvim yaprakları forma katlama tekniği kullanılarak basılır. Daha sonra parlak selefon kaplama çekilir. Diğer baskı ürünlerinde de olduğu gibi selefon opsiyoneldir. Fakat genel olarak gemici takvim baskısında selefon kaplama tercih edilir. Forma ve yapraklar baskı aşaması tamamlandıktan sonra belirlenmiş sınırlar dahilinde spiral makinesine sokularak monte işlemi tamamlanır.

  

İstanbulda Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Adalar,Arnavutköy,Ataşehir,Avcılar,Bağcılar,Bahçelievler,Bakırköy,Başakşehir,Bayrampaşa,Beşiktaş,Beykoz,Beylikdüzü,Beyoğlu,Büyükçekmece,Çatalca,Çekmeköy,Esenler,Esenyurt,Eyüpsultan,Fatih,Gaziosmanpaşa,Güngören,Kadıköy,Kağıthane,Kartal,Küçükçekmece,Maltepe,Pendik,Sancaktepe,Sarıyer,Silivri,Sultanbeyli,Sultangazi,Şile,Şişli,Tuzla,Ümraniye,Üsküdar,Zeytinburnu

Sizleride Aramızda Görmek Dileğiyle...